Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 19.10.2011

Po krótkim pościgu w ręce lubelskich policjantów wpadli czterej mieszkańcy Świdnika. Mężczyźni przewozili w swoim samochodzie prawie 800 gram marihuany. Szacuje się, że z takiej ilości suszu konopi można by było przygotować ponad 3 tys. gotowych porcji narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanym grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed północą świdniccy policjanci na ul. Mełgiewskiej zauważyli pojazd marki Peugeot, którym według posiadanych informacji miała być przewożona znaczna ilość środków odurzających. Na ul. Żwirki i Wigury w Świdniku funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, kierowca peugeota jednak nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i przyspieszył. Po krótkim pościgu kierujący peugeotem został zatrzymany.

Zanim jednak do tego doszło z samochodu z torbą w ręku wyskoczył pasażer, który rzucił się do ucieczki przez pobliskie tory kolejowe w kierunku miasta. Kiedy ruszyli za nim policjanci, mężczyzna odrzucił torbę. Mężczyzna nie zdążył jednak uciec zbyt daleko, gdyż po chwili był już w rękach stróżów prawa. W odrzuconej podczas ucieczki torbie funkcjonariusze ujawnili prawie 800 gram marihuany. Z takiej ilości można by było przygotować ponad 3 tys. gotowych porcji narkotyku. Właścicielem torby okazał się 18-letni mieszkaniec Świdnika.

Policjanci zatrzymali pozostałych poruszających się pojazdem mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy Świdnika w wieku od 19 do 20 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze dzisiaj staną przed obliczem prokuratora. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony