Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni odpowiedzą za pobicie

Data publikacji 20.10.2011

Policjanci wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców ustalili i zatrzymali sprawców pobicia 14-latka. Okazali się nimi nieletni mieszkańcy Rzeszowa, kibice jednego z rzeszowskich klubów sportowych. Mimo, że od zdarzenia upłynęło blisko 2 miesiące, sprawcy nie unikną kary. Za czyn, którego się dopuścili odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło 26 sierpnia br. na terenie basenów ROSIR w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 14-letni mieszkaniec Rzeszowa został zaczepiony przez kilku młodych ludzi. Trzech z nich, najbardziej agresywnych, bez żadnego powodu pobiło chłopaka. Wznoszone przez napastników okrzyki wskazywały, że byli to kibice jednego z rzeszowskich klubów sportowych.

Poszukiwania sprawców skierowane zostały w głównej mierze na środowiska rzeszowskich pseudokibiców. Przesłuchiwano świadków, przeglądano zapisy z
monitoringów. Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili i zatrzymali jednego z podejrzanych o pobicie. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Rzeszowa. Dzień później zatrzymany został drugi ze sprawców. Obaj zostali umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka. W tym samym dniu policjanci ujęli trzeciego sprawcę. Podczas przesłuchania wszyscy trzej przyznali się do winy. Usłyszeli zarzuty pobicia na tle chuligańskim.

Całość zgromadzonej dokumentacji policjanci prześlą do sądu rodzinnego i to on zadecyduje o dalszych losach nieletnich.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Powrót na górę strony