Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przełom w sprawie zaginionej 14 lat temu Inowrocławianki

Data publikacji 20.10.2011

Policjanci z Inowrocławia od 14 lat poszukiwali zaginionej 17-latki. Przez cały ten czas funkcjonariusze wykonali szereg czynności, aby wyjaśnić tajemnicze zniknięcie. Wreszcie nastąpił przełom w sprawie. Inowrocławscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzut zabójstwa poszukiwanej kobiety.

Ponad 14 lat temu, dokładnie 21 września 1997 r., mieszkanka Inowrocławia powiadomiła policjantów o zaginięciu swojej 17-letniej córki Sylwi. Z informacji kobiety wynikało, że dziewczyna tego dnia wyszła z domu i nie powróciła. Funkcjonariusze, którzy zajęli się wyjaśnieniem zniknięcia 17-latki, musieli założyć różne scenariusze. Nie wykluczyli również, że dziewczyna nie żyje. Przez cały ten czas kryminalni sprawdzali kolejne wątki, które mogły dotyczyć zaginięcia. Policjanci byli w kontakcie z rodziną, rozmawiali ze znajomymi nastolatki. O poszukiwaniach dziewczyny zostały powiadomione różnego rodzaju instytucje, które mogły posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy KGP sprawa trafiła również do funkcjonariuszy w całej Europie. Lokalne media także przekazywały kolejne komunikaty dotyczące zaginionej inowrocławianki.

Dwa lata temu eksperci z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP dokonali wyodrębnienia profilu DNA z kodu genetycznego jako materiał porównawczy. Na przełomie sierpnia i września 2009 r. specjaliści z pracowni odtwarzania wyglądu z KWP w Białymstoku wykonali progresję zdjęć, z której można było zobaczyć, jak ewentualnie teraz może wyglądać, już 31-letnia, kobieta. Niestety bez rezultatu.

Wreszcie nastąpił przełom w sprawie. Na podstawie uzyskanych informacji w miniony wtorek (18.10) kryminalni wkroczyli do dwóch mieszkań na terenie Inowrocławia. Tam zatrzymali, kompletnie zaskoczonych wizytą mundurowych, dwóch mężczyzn w wieku 32 i 39 lat.

Wczoraj policjanci prowadzili dalsze czynności z zatrzymanymi, polegające m.in. na przeszukiwaniu miejsca ukrycia zwłok ofiary. Późnym popołudniem obu mężczyznom prokurator przedstawił zarzut zabójstwa, którego dokonali w 1997 r.

Dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Film Przełom w sprawie zaginionej 14 lat temu Inowrocławianki

Opis filmu: zabójstwa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przełom w sprawie zaginionej 14 lat temu Inowrocławianki (format flv - rozmiar 4.15 MB)

Powrót na górę strony