Chciał uniknąć policyjnej kontroli - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał uniknąć policyjnej kontroli

Data publikacji 21.10.2011

Sceny rodem jak z amerykańskiego filmu akcji wydarzyły się dziś w nocy na ulicach Płocka. Kierowca skody, który za wszelką cenę chciał uniknąć policyjnej kontroli, uciekał przed policjantami ulicami miasta spychając z drogi inne samochody. Próbował też staranować jeden z radiowozów biorących udział w pościgu. Pościg zakończył się po oddaniu strzałów z broni służbowej w opony uciekającej skody. W aucie funkcjonariusze znaleźli narkotyki, dodatkowo okazało się, że kierowca nie powinien prowadzić samochodu do 2025 roku, a wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Wszystko zaczęło się na ulicy Skłodowskiej w Płocku. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego chcieli zatrzymać do kontroli jadącego skodą. Jednak w tym momencie kierowca auta zamiast się zatrzymać, zdecydowanie przyspieszył. Policjanci ruszyli za nim w pościg, podczas którego uciekający skodą jechał środkiem ulicy, spychając inne samochody z drogi. Kiedy skoda znalazła się na ulicy Kolejowej do pościgu dołączył kolejny oznakowany radiowóz, w którym pełnił służbę patrol złożony z policjantów i strażnika miejskiego. Jeden z patroli wyprzedził ścigane auto zmuszając kierowcę skody do hamowania. Ten jednak próbował staranować jadących przed nim funkcjonariuszy i z impetem uderzył w tył radiowozu, by zepchnąć z drogi oznakowany pojazd straży miejskiej. Funkcjonariusze zmuszeni byli do oddania strzałów ostrzegawczych. Jeden z nich trafił w oponę ściganego pojazdu, co uniemożliwiło dalszą szaleńczą jazdę. Kierowca podjął dalszą ucieczkę pieszo, ale szybko został obezwładniony.

Chwilę potem okazało się, że za kierownicą skody siedział 33-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. W zatrzymanym pojeździe było jeszcze trzech innych mężczyzn i dwie kobiety. W aucie funkcjonariusze znaleźli narkotyki, dodatkowo okazało się, że kierowca nie powinien prowadzić samochodu do 2025 roku, a pojazd prowadził po spożyciu alkoholu.

Piątka dorosłych trafiła na noc do policyjnego aresztu. 16-letnia dziewczyna została zatrzymana w policyjnej izbie dziecka.

Dzisiaj policjanci przesłuchają zatrzymanych.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja