Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe policyjne furgony

Data publikacji 21.10.2011

Pierwsze oznakowane mercedesy sprintery trafiły już w ręce policjantów. Nowe furgony zastąpią wysłużone volkswageny T-4. Będą z nich korzystać przede wszystkim funkcjonariusze oddziałów prewencji. W sumie w Policji będzie jeździło 600 takich maszyn, dostosowanych do potrzeb służby. Odpowiednio oznakowane, wyposażone w łączność, bezpieczne, będą służyły policjantom nie tylko przy zabezpieczaniu imprez masowych, sportowych, demonstracji, ale także przy codziennych patrolach na ulicach.

Pierwszych 19 mercedesów sprinterów 316 CDI trafiło dzisiaj do Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Niebawem kolejne pojazdy trafią do pozostałych województw.

Pojazdy są przeznaczone dla 8 policjantów (kierowca, dysponent oraz 6 policjantów w II przedziale) i umożliwiają ich wygodny przewóz wraz z pełnym wyposażeniem (m.in. kaski ochronne, zestawy ochron osobistych, tarcze, pałki szturmowe, broń). Szerokie i wysokie drzwi przesuwne z każdej strony pojazdu (o szerokości 130 cm i wysokości 182 cm) dają możliwość szybkiego opuszczenia pojazdu.

Ochronę nowym furgonom zapewniają kraty ochronne na szybach i osłona podsilnikowa. Pojazd posiada wzmocnioną instalację elektryczną (m.in. dodatkowy akumulator), nową sygnalizację uprzywilejowania opartą całkowicie na energooszczędnej technologii LED. Warunki służby polepszają m.in: klimatyzacja dwustrefowa obejmująca całe wnętrze pojazdu, dodatkowe ogrzewanie oraz dodatkowe punkty świetle.

Z pewnością nowe furgony będą miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w czasie zgromadzeń, demonstracji imprez masowych i sportowych, w tym m.in. podczas finałowego turnieju Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Na co dzień będą głównie wykorzystywane przez policjantów do patrolowania ulic miast i przeprowadzania interwencji.

(pb)

Film Nowe policyjne furgony

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nowe policyjne furgony (format flv - rozmiar 5.75 MB)

Powrót na górę strony