Odpowiedzą za brutalne zabójstwo - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za brutalne zabójstwo

Data publikacji 21.10.2011

Dwaj mężczyźni podejrzani o zabójstwo na tle rabunkowym, już po kilku godzinach od zdarzenia wpadli w ręce wałbrzyskich policjantów. Do zbrodni doszło w jednej z miejscowości gminy Czarny Bór. O znalezieniu w domu ciała zabitego mężczyzny, funkcjonariuszy powiadomiła jego żona. Dwaj zatrzymani mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 października 2011 r. Kilkanaście minut po godzinie 18.00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach otrzymał informację od kobiety o ujawnieniu w domu zwłok jej męża (55 lat). Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo - śledczej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Policyjni technicy kryminalistyki przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca znalezienia zwłok. Dalsze, prowadzone na miejscu przez policjantów czynności i zgromadzone informacje, wskazywały na to, że mężczyzna padł ofiarą zabójstwa na tle rabunkowym. Po dokładnej analizie wstępnie ustalonych okoliczności zdarzenia, wytypowano podejrzewanych o udział w tym przestępstwie.

Trzy godziny później w ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni, 20 i 33-latek, podejrzewani o zabójstwo. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy wiedzieli, że ofiara wróciła z pracy za granicą, a zarobione pieniądze trzymała w domu. Napastnicy pobili mężczyznę, a następnie ukradli pieniądze, aparat cyfrowy i dekoder. Po zatrzymaniu podejrzanych, funkcjonariusze odnaleźli również młotek, którym posłużyli się sprawcy.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut zabójstwa na tle rabunkowym. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za przestępstwo, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)


 

Powrót na górę strony
Polska Policja