Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki z wizytą u policyjnych lotników

Data publikacji 22.10.2011

Poczuć się jak pilot policyjnego śmigłowca, na chwilę złapać ster ogromnej maszyny – takie właśnie atrakcje zapewnili policyjni lotnicy przedszkolakom, które zdobyły pierwsze miejsce w konkursie "Bezpieczne miasteczko". Dzieci odwiedziły funkcjonariuszy w Warszawie i Krakowie i z bliska mogły zobaczyć jak wygląda służba policyjnych lotników oraz porozmawiać z policjantami ruchu drogowego.

Komenda Główna Policji wspólnie z Radiem Bajka zorganizowały konkurs dla przedszkolaków "Bezpieczne miasteczko". Najmłodsi musieli w sposób plastyczny pokazać, gdzie czują się bezpiecznie i jak wygląda bezpieczne miasto. Nie było to łatwe zadanie, ale przedszkolaki spisały się na medal i nadesłały do radia około 200 prac. Spośród wielu nadesłanych prac, jurorom najbardziej spodobały się te przygotowane przez dzieciaki z Akademii Twórczego Przedszkolaka MAŁE IMPRESJE z Krakowa oraz Przedszkola ISKIERKA z Warszawy.

Oprócz nagród ufundowanych przez firmę Astra dzieciaki miały okazję odwiedzić policyjne bazy lotnicze w Warszawie i Krakowie. Przedszkolaki z bliska zobaczyły jak wyglądają śmigłowce, którymi latają funkcjonariusze. Ogromne maszyny zrobiły na najmłodszych duże wrażenie, każde dziecko mogło usiąść na chwilę w kabinie pilotów i poczuć się jak policjant patrolujący miasto z nieba. Wielu emocji dostarczyła także wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Podczas wycieczki dzieci rozmawiały też z policjantami ruchu drogowego na temat bezpiecznych zachowań na drodze.

Przedszkolaki z Warszawy odwiedziły także siedzibę radia Bajka w Warszawie i opowiedziały jak powstawały prace konkursowe.

kj / gp

Film Przedszkolaki z wizytą u policyjnych lotników

Opis filmu: przedszkolaki, lotnictwo


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przedszkolaki z wizytą u policyjnych lotników (format flv - rozmiar 9.55 MB)

Powrót na górę strony