Złodzieje samochodów zatrzymani - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów zatrzymani

Data publikacji 24.10.2011

Wspólne działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pile, Złotowie i Człuchowie doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania, dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież na terenie Piły dwóch samochodów. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę około godziny 1.00 w nocy na parkingu niestrzeżonym przy ulicy Wieniawskiego w Pile nieznani sprawcy skradli zaparkowany tam samochód osobowy audi A4. Po zdarzeniu złodzieje wyjechali z miasta, kierując się w stronę miejscowości Człuchów.

Kilkadziesiąt minut później w Jastrowiu patrol złotowskich policjantów próbował zatrzymać do kontroli przejeżdżające drogą osobowe audi. Kierowca samochodu zignorował polecenia funkcjonariuszy i z dużą prędkością zaczął oddalać się w kierunku drogi wylotowej z miasta. Policjanci natychmiast podjęli pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów zauważyli na poboczu drogi porzucone auto. Niestety w samochodzie nie było już kierowcy. Informacja o zdarzeniu została przekazana drogą radiową do pozostałych patroli pełniących w tym dniu służbę na terenie powiatu złotowskiego.

Pilscy oraz złotowscy policjanci przystąpili do poszukiwania sprawców kradzieży samochodu. Intensywna praca operacyjna bardzo szybko przyniosła efekty. Jeszcze tego samego dnia policjanci wytypowali osoby podejrzane o kradzież.

Na drugi dzień, we wczesnych godzinach porannych, na terenie powiatu człuchowskiego policjanci z Piły, Złotowa oraz Człuchowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Podczas prowadzonego w tej sprawie postępowania pilskim śledczym udało się ustalić, że nie jest to jedyna kradzież samochodu, jakiej dokonali mężczyźni na terenie Piły. Okazało się, ze miesiąc wcześniej na ulicy Podchorążych udało się im ukraść inny, podobny samochód. W obu przypadkach auta odzyskano.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze traktują sprawę jako rozwojowąm, dlatego też nie wykluczają dalszych zatrzymań. W miniony piątek pilski sąd w stosunku do obydwu mężczyzn zastosował dozór policyjny.

Zatrzymani to 34- oraz 25-letni mieszkańcy powiatu człuchowskiego. W przeszłości byli wielokrotnie notowani przez Policję. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja