Pijani rodzice opiekowali się dziećmi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice opiekowali się dziećmi

Data publikacji 24.10.2011

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie 28-letnia matka i jej 52-letni partner, którzy, będąc w stanie nietrzeźwości, opiekowali się czwórką swoich dzieci. Podczas próby nakarmienia 10-miesięcznego syna dziecko wyślizgnęło się kobiecie z rąk i upadło na podłogę. Policję o zdarzeniu powiadomiła dyspozytorka mrągowskiego szpitala.

Wczoraj tuż przed godziną 20.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację od dyspozytorki Szpitala Powiatowego w Mrągowie, że w jednym z domów na terenie gminy Mikołajki 10-miesięczne dziecko, będące pod opieką pijanej matki, upadło na podłogę z wysokości około metra.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 28-letnia matka, wraz z 52-letnim partnerem, będąc w stanie nietrzeźwości, opiekowali się czwórką swoich dzieci. Gdy pijana matka próbowała nakarmić dziecko, to wyślizgnęło się jej z rąk i upadło na podłogę. 10-miesięczny chłopiec trafił na obserwację do szpitala w Mrągowie, a stamtąd do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pozostałą trójkę dzieci, w wieku 3, 7 i 9 lat, w związku z barkiem możliwości przekazania najbliższej rodzinie, umieszczono w jednej z placówek opiekuńczych na terenie Mrągowa.

Za sprawowanie opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości rodzice odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich. Jeżeli okaże się, że dzieci zostały narażone na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia, rodzicom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja