Podejrzany o kradzież urządzeń sejsmicznych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież urządzeń sejsmicznych

Data publikacji 24.10.2011

Policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego, który w ostatnim czasie na terenie gminy Pyzdry kilkakrotnie dokonał kradzieży urządzeń sejsmicznych o łącznej wartości ponad 270 tysięcy złotych.

Nad sprawą pyzderscy policjanci pracowali już od pewnego czasu. Od 25 września do 20 października 2011 roku na terenie gminy Pyzdry doszło do 9 kradzieży sprzętu sejsmicznego: 4300 metrów kabla, 81 sztuk wiązek geofonowych i 10 akumulatorów o łącznej wartości ponad 270 tysięcy złotych. Skradzione mienie należało do firmy prowadzącej na terenie gminy Pyzdry prace poszukiwawcze złóż gazu ziemnego i ropy naftowej.

Funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobnym sprawcą tych kradzieży jest 49-letni Zbigniew Ł., mieszkaniec powiatu słupeckiego. Ich ustalenia okazały się strzałem w dziesiątkę. W czasie przeszukania terenu posesji 49-latka śledczy znaleźli część przedmiotów pochodzących z kradzieży. Były to skrzynki akumulatorów i kabel, którego większość sprawca zdążył już opalić, a uzyskaną przy tej pomocy miedź sprzedać.

Zbigniew Ł. został zatrzymany. Jest dobrze znany stróżom prawa za inne przestępstwa kryminalne. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałego skradzionego mienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja