Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Autor haseł nawołujących do nienawiści w rękach policjantów

Data publikacji 24.10.2011

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez dzierżoniowskich policjantów. 28-latek podejrzany jest o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy powiatowej w toku prowadzonych czynności ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Podejrzany to 28-letni mieszkaniec jednej z miejscowości, leżących w gminie Łagiewniki.

Do zdarzenia doszło 6 października 2011 r., w Łagiewnikach. Policjanci ujawnili na jednym z plakatów wyborczych, usytuowanym w centralnym punkcie miasta, hasła nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych wobec narodu żydowskiego.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. W wyniku prowadzonych działań, na podstawie zgromadzonego materiału, ustalili podejrzewanego o ten czyn. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzut. Za czyn, o który jest podejrzany, odpowie on przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

28-latek nie potrafił wyjaśnić policjantom powodu swojego zachowania.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja