Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzione pojazdy o wartości 175 tys. złotych

Data publikacji 24.10.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn oraz odzyskali dwa skradzione samochody i quada o łącznej wartości 175 tysięcy złotych. Sprawcy wpadli w policyjną zasadzkę, gdy do „dziupli” samochodowej przyjechali skradzionym autem. Ponadto policjanci znaleźli również inne pojazdy oraz akcesoria samochodowe.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z komisariatu na wrocławskim Grabiszynku zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież pojazdów, paserstwo oraz posiadanie narkotyków. Sprawcy wpadli podczas policyjnej zasadzki. Funkcjonariusze, prowadząc czynności dotyczące kradzieży samochodu osobowego marki BMW o wartości 60 tysięcy złotych, ustalili gdzie auto to może się znajdować. Wszystko wskazywało, że samochód został ukryty na jednej z posesji na terenie powiatu trzebnickiego. Sprawcy wpadli, gdy przyjechali na posesję samochodem marki Audi. Zatrzymanie było bardzo dynamiczne a dwaj mężczyźnie w wieku 26 i 29 lat byli całkowicie zaskoczeni obecnością Policji.

Podczas przeszukania posesji policjanci odnaleźli skradziony samochód marki BMW. Znaleźli tam również 2 quady, w tym jeden o wartości 55 tysięcy złotych pochodzący z kradzieży, oraz samochód marki Mercedes z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi. Dodatkowo w pomieszczeniach policjanci znaleźli akcesoria samochodowe: kilkanaście radioodtwarzaczy samochodowych, nawigacje satelitarne oraz poduszki powietrzne. Okazało się również, że auto o wartości 60 tysięcy złotych, którym mężczyźni przyjechali zostało skradzione. Ponadto u 29-letniego mężczyzny znaleźli blisko 700 porcji marihuany. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W chwili obecnej policjanci dokładnie ustalają wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy. Wobec zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat, za paserstwo do 5 lat, a za posiadanie narkotyków kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja