Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 i pół tysiąca porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 24.10.2011

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali osiem osób podejrzewanych o handel i wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Łącznie zabezpieczono ponad 4 i pół tysiąca porcji narkotyków.

22 października 2011 roku w jednym z mieszkań na Psim Polu we Wrocławiu policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 26 do 27 lat. W lokalu zajmowanym przez jednego z nich funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość marihuany, elektroniczną wagę służącą do porcjowania narkotyków oraz młynek do rozdrabniania suszu. Szacuje się, że z takiej ilości zabezpieczonych środków odurzających można by uzyskać ponad 3800 porcji narkotyków. Tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadł 17 - latek, przy którym ujawniono kilka porcji marihuany. Po przeszukaniu mieszkania młodego człowieka policjanci zabezpieczyli ponad 120 porcji marihuany. Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę, 26 - letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu również zabezpieczono środki odurzające.

Z kolei 21 października 2011 roku w trakcie kontroli jednego z pojazdów funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch młodych ludzi - 19 i 21-latka. Jeden z mich miał przy sobie niewielką ilość marihuany, natomiast przy nastolatku zabezpieczono susz roślinny, z którego można by uzyskać blisko 500 porcji środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania 19 - latka, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejnych 150 porcji marihuany.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, w przypadku wprowadzania ich do obrotu, do lat 8. Za handel narkotykami grozić może nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony