Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono ciężarówkę z alkoholem

Data publikacji 24.10.2011

Policjanci z Kostrzyna Wlkp. zabezpieczyli ciężarowego mercedesa z naczepą, skradzionego na terenie Niemiec. W naczepie znajdowały się setki butelek alkoholu różnych marek. Pojazd z towarem przekazany zostanie właścicielowi.

W niedzielę, około godziny 14.00, policjanci Kostrzyna Wlkp (pow. poznański) zainteresowali się pojazdem ciężarowym, stojącym na poboczu drogi krajowej nr 92. Widząc włączone światła awaryjne, policjanci chcieli udzielić pomocy kierowcy, którego pojazd posiadał niemieckie tablice rejestracyjne.

Podchodząc do ciężarówki policjanci stwierdzili, że zarówno ciągnik siodłowy, jak i naczepa, są niezamknięte. W kabinie kierowcy zauważyli ślady mogące świadczyć o włamaniu i kradzieży auta. W niezabezpieczonej naczepie funkcjonariusze znaleźli setki butelek z alkoholami różnych marek. Dokonując sprawdzenia w systemie informatycznym, okazało się jednak, że pojazd nie figuruje jako utracony.

Jedną z hipotez była kradzież pojazdu, drugą napad na kierowcę i pozostawienie auta przez sprawców na drodze. Z jednej strony zaangażowano do pomocy funkcjonariuszy z Biura Współpracy Międzynarodowej KGP, z drugiej rozpoczęto oględziny i penetrację przyległego terenu, w poszukiwaniu potencjalnej ofiary napadu. Gdy druga wersja została wyeliminowana, zabezpieczono pojazd na jednym z parkingów, w celu przeprowadzenia dalszych ustaleń.

Dzisiaj rano, na podstawie informacji uzyskanych od policji niemieckiej, okazało się, że pojazd został skradziony u naszych zachodnich sąsiadów. Pojazd skradziony został w nocy z piątku na sobotę. Obecnie policjanci ustalają sprawców kradzieży pojazdu.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja