Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczyli na lotnisku

Data publikacji 25.10.2011

Wczoraj na lotnisku ćwiczyła Policja, Straż Graniczna i służby lotniska. Scenariusz ćwiczeń obejmował zatrzymanie chuliganów, którzy rozbiegli się po płycie lotniska, gaszenie pożaru autobusu i sprawdzenie pirotechniczne pozostawionej tam walizki.

Wczoraj na lotnisko przyleciał samolot z kibicami jednej z drużyn piłkarskich uczestniczących w EURO 2012. Z informacji przekazanych przez pilota wynikało, że część pasażerów znajduje się pod wpływem alkoholu. Niestety spora grupa kibiców nie chciała wejść do autobusu w celu przewiezienia ich do terminalu. Chuligani rozeszli się po płycie boiska, skandując różne hasła. Interwencja Służby Ochrony Lotniska nie przyniosła rezultatu dlatego zaalarmowano dyżurnego policji. Na teren portu lotniczego skierowani zostali funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, którzy po szybkiej ocenie sytuacji zatrzymali w bezpiecznym miejscu agresywnych pasażerów.

Policjanci z wydziału konwojowego przewieźli awanturników do najbliższej jednostki policji. Już po opuszczeniu lotniska przez policjantów w niewyjaśnionych okolicznościach nastąpił pożar autobusu, którym mieli jechać w dalszą podróż kibice. Działania podjęła Lotniskowa Straż Pożarna. Niestety po zakończeniu akcji gaśniczej i sprawdzeniu terenu ujawniono pozostawioną przy samolocie walizkę. Sprawdzenia minersko-pirotechnicznego dokonała grupa funkcjonariuszy Straży Granicznej, która zneutralizowała podejrzany pakunek.

To nie scenariusz filmu kryminalnego a wspólnych ćwiczeń służb lotniska z Policją i Strażą Graniczną. Organizatorem przedsięwzięcia był Port Lotniczy. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie już wypracowanych procedur i przetestowanie współdziałania różnych służb w sytuacji kryzysowej dotyczącej bezpieczeństwa na terenie lotniska.

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony