Policjanci odzyskali skradzione auta - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione auta

Data publikacji 25.10.2011

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali 4 osoby i odzyskali samochód skradziony w Niemczech o wartości blisko 70 tys. zł. Dwóch spośród zatrzymanych mężczyzn sąd aresztował na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa. To kolejny sukces międzyrzeckich policjantów – w tym roku odzyskali już osiem skradzionych aut, siedem z nich utracono poza granicami kraju.

Operacyjni pracowali nad sprawą kradzieży samochodu od 19 października 2011 r., kiedy to otrzymali zgłoszenie, że auto marki VW skradzione z terenu Niemiec może znajdować się w Międzyrzeczu. Policjanci znaleźli auto w kompleksie leśnym. Zorganizowali zasadzkę i zatrzymali 38-letniego Macieja P., który usłyszał zarzut paserstwa. Dalsze działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania trzech kolejnych mężczyzn, podejrzanych o dokonanie kradzieży wartego prawie 70 tys. zł volkswagena. Policjanci zebrali również dowody, że samochód ten nie był pierwszym łupem mężczyzn. Wcześniej ukradli golfa i audi. Podczas przeszukania zabezpieczono także elementy pojazdów, a ich ilość może świadczyć o tym, że pojazdy były kradzione na szerszą skalę i mężczyźni uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Sprawa jest rozwojowa.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu sąd aresztował dwóch mężczyzn na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

To kolejny sukces międzyrzeckich policjantów. W 2011 r. policjanci odzyskali już osiem skradzionych aut. Siedem z nich utracono poza granicami kraju.

W piątek 21 października 2011r. policjanci z wydziału ruchu drogowego odzyskali opla. Samochód zainteresował policjantów, gdyż od kilku dni stał w tym samym miejscu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że został on skradziony z terenu Litwy.

Intensywne działania policjantów przyczyniły się również do spadku zdarzeń związanych z kradzieżami pojazdów na terenie Międzyrzecza. W ubiegłym roku w tym samym okresie policjanci odnotowali 22 kradzieże samochodów na terenie powiatu międzyrzeckiego, natomiast w 2011 r. zaistniały 4 tego typu zdarzenia.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja