Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już nikogo nie oszuka

Data publikacji 25.10.2011

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 20-letniego kielczanina, którego podejrzewają o oszukanie kilkunastu osób. Mężczyzna na aukcjach internetowych oferował do sprzedaży monety, a później nie wywiązywał się z transakcji. W ten sposób oszukał pokrzywdzonych na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Od kilku miesięcy do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Kielcach docierały informacje o licznych oszustwach na portalach internetowych. Poszkodowani na aukcjach internetowych kupowali wartościowe monety, lecz po wpłaceniu należności nie otrzymywali ani towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Skrupulatna praca policjantów doprowadziła do ustalenia sprzedawcy. Okazał się nim 20-letni kielczanin. Z ustaleń stróżów prawa wynika, że mężczyzna na aukcjach wystawiał wirtualne monety, gdyż w ogóle wartościowych numizmatów nie posiadał. W ten sposób oszukał kilka osób, inkasując za transakcje kilkadziesiąt tysięcy złotych. W ten sam sposób usiłował wyłudzić przeszło 50 tys. złotych od następnych klientów.

Wczoraj został zatrzymany. Konsekwencją jego czynów może być nawet 8-letni pobyt w więzieniu. Obecnie trwa ustalanie innych pokrzywdzonych.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony