Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice z narkotykami

Data publikacji 25.10.2011

Policjanci zatrzymali 11 pseudokibiców dwóch klubów piłkarskich z Łodzi i województwa świętokrzyskiego. Są oni podejrzani o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Sekcji Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi od wielu miesięcy pracowali nad grupą osób mieniących się fanatykami klubu piłkarskiego, a tak naprawdę mających zdecydowanie więcej wspólnego ze środowiskiem pseudokibicowskich bojówek. Funkcjonariusze skrupulatnie zbierali materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia co do przestępczego procederu, którym trudniły się wytypowani mieszkańcy Łodzi, Kalisza i Kielc.

23 października na podstawie postanowień wydanych przez Prokuraturę Rejonową Łódź – Widzew wczesnym rankiem policjanci dotarli do 11 mieszkań na terenie łódzkiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Zatrzymali kompletnie zaskoczonych 10 mężczyzn w wieku od 19 do 35 lat i jedną 28-latkę. Wszyscy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podczas przeszukań funkcjonariusze znaleźli takie bojówkarskie akcesoria, jak kominiarki, rękawice, ochraniacze, pałki i broń gazową. Zabezpieczyli także metaamfetaminę. Wobec dwóch podejrzanych prokuratura wystąpiła z wnioskami o tymczasowe areszty. Większość z nich była już wcześniej notowana.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, w ciągu roku mogli wprowadzić na rynek znaczne ilości różnych środków odurzających. Odbiorcami byli głównie pseudokibice a odurzający towar trafiał w ich ręce w trakcie meczów.

To początek zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony