Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymał narkotyki w pudełku po filiżankach

Data publikacji 25.10.2011

Dziesięcioro młodych ludzi, w wieku od 14 do 20 lat, odpowie za posiadanie środków odurzających. Jarosławscy policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma marihuany. Zarzuty usłyszeli już 17-latek i 20-latek, którzy uprawiali konopie. Za wielokrotną sprzedaż odpowie 17-latek, który rozprowadzał narkotyki wśród swoich nastoletnich kolegów. Materiały w sprawie młodszych podejrzanych trafią wkrótce do sądu rodzinnego.

Blisko pół kilograma środków odurzających nie trafi do młodych ludzi. Jarosławscy policjanci udaremnili sprzedaż marihuany. Śledczy zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego, który uprawiał konopie, a potem sprzedawał znajomemu 17-latkowi. Nastolatek wielokrotnie udzielał narkotyków pięciu chłopcom (czterem 15-latkom i 14-latkowi). Podczas przeszukania mieszkania 20-latka policjanci odnaleźli susz konopi i szklane lufki. Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana.

Wykonując czynności w tej sprawie, policjanci z wydziału kryminalnego wpadli na trop 18-latka, który w swoim domu posiadał susz konopi zapakowany w 23 woreczki foliowe. Nastolatek ukrył narkotyki w pudełku po filiżankach. W ręce Policji wpadł także inny 18-latek, który w swoim domu ukrył 26 gramów marihuany, a także 17-latek, który sprzedawał środki odurzające innym osobom.

Dorośli sprawcy już usłyszeli zarzuty uprawy i udzielania środków odurzających. Nieletni zostali przesłuchani w obecności rodziców i materiały ich dotyczące trafią wkrótce do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Jarosławiu.

Za posiadanie środków odurzających, a także za uprawę konopi sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Za udzielanie takich substancji ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP w Rzeszowie/js)
 

Powrót na górę strony