Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycił prawie 32 kg narkotyków

Data publikacji 25.10.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali w Olszynie 44-latka, który przemycił do Polski blisko 32 kilogramy amfetaminy i heroiny oraz 5 tys. tabletek ekstazy. Hurtowa wartość narkotyków to prawie 400 tys. złotych. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z CBŚ, rozpracowując działania dilerów narkotykowych na terenie południowo-zachodniej Polski, natrafili na ślady zorganizowanej działalności przestępczej w województwie opolskim. Policjanci ustalili, że na terenie Opolszczyzny i województw ościennych przestępcy wprowadzają do obrotu znaczne ilości środków odurzających, z których część może pochodzić z przemytu. Rozpracowując ten proceder funkcjonariusze z CBŚ trafili na ślad mężczyzny, który przemycał narkotyki z krajów Unii Europejskiej.

Ze względu na obszar działania przestępców podjęto decyzję o włączeniu do pracy nad tą sprawą doświadczonych policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Efektem tej współpracy było zatrzymanie 22 października, w miejscowości Olszyna, 44-letniego mieszkańca Dolnego Śląska, który przemycił do kraju znaczną ilość środków odurzających.

Policjanci zatrzymali mężczyznę kilka minut po przekroczeniu granicy. Mieszkaniec Dolnego Śląska ukrył narkotyki w samochodzie. W specjalnie przygotowanych schowkach samochodu funkcjonariusze ujawnili 31 kilogramów amfetaminy, 900 gramów heroiny oraz 5 tys. tabletek ekstazy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli również u 44-latka 25 tys. złotych i 260 euro.

Mężczyzna usłyszał już zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia i przewozu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego prowadzą śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Wydziału V Prokuratury Okręgowej w Opolu.

(KWP w Opolu / mg)

Film Przemycił ponad 30 kg narkotyków

Opis filmu: CBŚ, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przemycił ponad 30 kg narkotyków (format flv - rozmiar 5.46 MB)

Nagranie audio O akcji policjantów mówi podinsp. Krzysztof Hajdas z KGP

Pobierz plik O akcji policjantów mówi podinsp. Krzysztof Hajdas z KGP (format mp3 - rozmiar 4.4 MB)

Powrót na górę strony