Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania efektem międzynarodowej współpracy

Data publikacji 25.10.2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu pyrzyckiego poszukiwanych przez niemiecką policję na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Jest to efekt międzynarodowej współpracy mundurowych w śledztwie prowadzonym przez stronę niemiecką w sprawie szeregu kradzieży z włamaniem, w którym podejrzani są mieszkańcy naszego regionu.

Od prawie roku w różnych miejscach na terenie Niemiec doszło do 18 włamań do sklepów z markową odzieżą. Sprawcy kradli ubrania o łącznej wartości około pół miliona euro.

Wstępne ustalenia wskazywały, że odpowiedzialnymi za te przestępstwa mogą być Polacy, mieszkańcy zachodniopomorskiego. Z tego względu niemieccy policjanci zaczęli współpracować z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej w Szczecinie. Dzięki działaniom operacyjnym udało się zebrać informacje, które po przekazaniu doprowadziły około miesiąc temu do zatrzymania przez niemieckich policjantów na gorącym uczynku 4 mężczyzn, którzy podjęli kolejną próbę podobnego przestępstwa. Potwierdziło się, że sprawcy to Polacy, mieszkańcy powiatu pyrzyckiego. Okoliczności wskazywały, że w proceder zamieszani byli jeszcze dwaj mężczyźni, dotąd nie zatrzymani.

W związku z takimi ustaleniami strona niemiecka wydała za nimi europejskie nakazy aresztowania i weszła w ścisły kontakt z policjantami z KWP w Szczecinie.

Wczoraj rano dwaj poszukiwani - 36-letni Jacek F. i 28-letni Konrad H. - zostali zatrzymani. Kryminalni zabezpieczyli także część markowych ubrań pochodzących z kradzieży.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Sąd podejmie decyzję w sprawie aresztowania podejrzanych i w sprawie procedury wykonania ENA.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony