Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży MAN-a zatrzymani

Data publikacji 25.10.2011

Policjanci z Kamienia Pomorskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież samochodu ciężarowego o wartości 170 tys. zł. Pojazd był wyposażony w system, który pozwolił go zlokalizować. Sprawcy w chwili zatrzymania znajdowali się przy ciężarówce. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży a prokurator wnioskuje o ich tymczasowe aresztowanie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w nocy. Sprawcy po uprzednim przecięciu kłódki weszli na teren prywatnej posesji w Wolinie, gdzie zaparkowany był samochód ciężarowy MAN. Złodzieje mieli ułatwione zadanie, gdyż pojazd był niezabezpieczony, znajdowały się w nim kluczyki i komplet dokumentów.

Natomiast nie spodziewali się, że ciężarówka była wyposażona w system, który pozwolił na jej zlokalizowanie. W miejscowości Straszyn w województwie pomorskim samochód zatrzymał się na parkingu. Tam tez zatrzymano 34-letniego gdańszczanina oraz 30-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego. Zatrzymani zostali przetransportowani do komendy w Kamieniu Pomorskim. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Samochód został zabezpieczony a następnie przekazany właścicielowi.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu. Dzisiaj w sądzie zapadnie decyzja co do środka zapobiegawczego wobec podejrzanych.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony