Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za ugodzenie nożem rówieśnika

Data publikacji 25.10.2011

W ciągu pięciu godzin od zgłoszenia policjanci po rysopisie ustalili i zatrzymali 18- latka, podejrzanego o ugodzenie nożem rówieśnika. Zdarzenie miało miejsce w pociągu na trasie z Gdańska do Kłodzka. Za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

21 października br. grupa licealistów z kłodzkiego ogólniaka wracała rano z wycieczki klasowej z Gdańska. Wsiadając do pociągu młodzież zajmowała wolne miejsca w przedziałach. W jednym z nich siedziała już dwójka młodych chłopaków. Po zajęciu miejsc przedstawili się sobie i zaczęli rozmawiać. Po około trzech godzinach jazdy doszło między nimi do nieporozumienia. W pewnym momencie podczas szarpaniny 18 - latek ugodził nożem swojego rówieśnika i uciekł z pociągu. Uczeń liceum nie przyznał się, że jest poważnie ranny. Po całonocnej podróży, gdy pociąg dojeżdżał do Kamieńca Ząbkowickiego, chłopak stracił przytomność. Po godzinie 8 rano został zabrany przez pogotowie do szpitala.

Powiadomieni o zdarzeniu ząbkowiccy policjanci podjęli działania w kierunku ustalenia i zatrzymania sprawcy. Posiadali tylko informacje o imieniu nożownika i miejscu do którego jechał. Z zeznań świadków wynikało, chłopak jest rówieśnikiem licealistów i jedzie na imprezę do Poznania. Ząbkowiccy policjanci ustalili rodzaj imprezy, jaka miała się w tym czasie odbyć w Poznaniu i wraz z dyżurnym z komisariatu z Poznania, sprawdzili listy uczestników tego spotkania. Po podaniu rysopisu sprawcy policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzanego 18-latka.

Ranny licealista pozostał w szpitalu a zatrzymany został doprowadzony do prokuratury i sądu. Sąd zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 18-latkowi grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony