Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradała pacjentów szpitali

Data publikacji 26.10.2011

Policjanci z Lublina zatrzymali 34-letnią kobietę pod zarzutem kradzieży pieniędzy i dokumentów. Zatrzymana najprawdopodobniej okradała pacjentów szpitali. Do zatrzymania doszło w jednym z lubelskich hoteli, gdzie w pokoju zajmowanym przez kobietę odnaleziono kilkadziesiąt portfeli wraz z dowodami osobistymi i legitymacjami. Miała ona związek także z 400 kradzionymi portfelami odnalezionymi w sierpniu w jednym z hoteli w Puławach.

W poniedziałek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 34-letnią kobietę. Funkcjonariusze od dłuższego czasu analizowali zgłoszenia o kradzieżach, do których dochodziło w ciągu tego roku w szpitalach. Pokrzywdzonymi byli pacjenci, którym skradziono gotówkę i dokumenty. Policjanci analizowali wszystkie zgłoszone przestępstwa, przesłuchiwali świadków, typowali sprawców. Policyjne ustalenia doprowadziły ich do 34-letniej kobiety. Operacyjni ustalili, że od pewnego czasu przebywa ona w jednym z lubelskich hoteli, i tam właśnie doszło do zatrzymania.

Podczas przeszukania pokoju, który zajmowała, odnaleziono kilkadziesiąt portfeli i portmonetek. Zabezpieczono m.in. dowody osobiste, legitymacje oraz recepty i rachunki wystawione na nazwiska osób pokrzywdzonych. Jak wynika ustaleń, rzeczy te pochodzą z kradzieży, do których doszło w szpitalach.

Sposób działania kobiety w wielu przypadkach był taki sam. By nie wzbudzać podejrzeń wchodziła na oddział w fartuchu. Okradała osoby starsze, schorowane, po zabiegach, które miały trudności w poruszaniu się. Oferowała im swoją pomoc, poprawiała łóżko, czy pomagała w zjedzeniu posiłków. Później, wykorzystując chwilę ich nieuwagi, kradła z szafek portfele z pieniędzmi i dokumentami.

Teraz policjanci analizują wszystkie zgłoszenia o kradzieżach, do których doszło w szpitalach na terenie województwa. W samym Lublinie od początku roku doszło do około 80 takich zdarzeń. Ten przestępczy proceder mógł trwać nawet dwa lata. Zgłoszenia o podobnych kradzieżach miały miejsce także na terenie inny powiatów województwa oraz w Warszawie.

Śledczy ustalili, że 34-latka ma również związek z rzeczami odnalezionymi w jednym z puławskich hoteli. W sierpniu bieżącego roku puławscy policjanci odnaleźli i zabezpieczyli ponad 400 portfeli pochodzących z kradzieży. Ustalono, że właśnie w tym hotelu, przez dłuższy czas zamieszkiwała zatrzymana kobieta. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci docierają do osób pokrzywdzonych i szacują, jaki łącznie straty mogli oni ponieść.

Dzisiaj 34-latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Policjanci będą wnioskowali o zastosowanie wobec niej tymczasowego aresztu.

(KWP w Lublinie/js)
 

Film Okradała pacjentów szpitali

Opis filmu: kradzieże

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Okradała pacjentów szpitali (format flv - rozmiar 2.66 MB)

Powrót na górę strony