Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł jubilera – wpadł uciekając rowerem

Data publikacji 26.10.2011

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do salonu jubilerskiego. Zatrzymano go po krótkim pościgu kilka chwil po włamaniu. Trafił do policyjnego aresztu. Prowadzący sprawę policjanci nie wykluczają, że może on mieć związek z podobnymi włamaniami do sklepów jubilerskich w Rzeszowie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 4 nad ranem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzymał informację, że ktoś wybija szybę w salonie jubilerskim przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie. Chwilę później były tam już policyjne radiowozy. Policjanci zwrócili uwagę na rowerzystę, który wyraźnie się spieszył, próbował za wszelką cenę odjechać, a widok policyjnych wozów sprawił, że wpadł w panikę. Policjanci rozpoczęli pościg, bardzo szybko zablokowali drogę uciekinierowi. Ten szybko odrzucił pod mur kamienicy jakiś przedmiot. Jak się okazało, była to paleta ze złotą biżuterią.

Mężczyznę obezwładniono. Nie było wątpliwości, że jest to sprawca włamania, który w ostatniej chwili próbował pozbyć się łupu. Zatrzymany to 48-letni mieszkaniec Rzeszowa, oficjalnie bezrobotny. Policjanci znaleźli przy nim inne przedmioty pochodzące ze sklepu jubilerskiego. Trafił on do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia.

Wstępne ustalenia wskazują, że zatrzymany może mieć związek z kilkoma włamaniami do salonów z biżuterią w Rzeszowie. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat w było dziewięć takich zdarzeń. Trwa postępowanie w tej sprawie.

(KWP w Rzeszowie/js)
 

Film Okradł jubilera – wpadł uciekając rowerem

Opis filmu: kradzieże

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Okradł jubilera – wpadł uciekając rowerem (format flv - rozmiar 1.17 MB)

Powrót na górę strony