Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego ENA

Data publikacji 26.10.2011

Brytyjscy policjanci we współpracy z Polską Policją zatrzymali 48-letniego Macieja W. Mężczyzna był poszukiwany od 12 lat do sprawy podwójnego zabójstwa w jednym z barów w Piasecznie. Wystawiony za nim list gończy, Europejski Nakaz Aresztowania i starania policjantów z Piaseczna sprawiły, że mężczyznę zatrzymano i deportowano do polski.

Maciej W. jest podejrzewany o zabójstwo dwóch osób w jednym z barów na terenie Piaseczna, do którego doszło 5 listopada 1999 r.

Przez 12 lat mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsca pobytu. Policjanci mieli informacje, że przebywał w różnych miastach naszego kraju oraz za granicą.

Cały czas tropili go policjanci z pionu poszukiwań. W ostatnim czasie ustalili, że mężczyzna przebywa w Wielkiej Brytanii. Za pośrednictwem Komendy Głównej Policji nawiązano współpracę z policją brytyjską. Tamtejsi policjanci na początku października zatrzymali Macieja W.. Następnie deportowano go do Polski.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Piasecznie Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował wczoraj o jego tymczasowym aresztowaniu.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony