Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobione piłki

Data publikacji 26.10.2011

Stołeczni policjanci w jednej z hurtowni zabezpieczyli 165 piłek siatkowych z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze szacują wartość towaru na kwotę ponad 30 tys. złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Mokotowa, prowadząc działania wymierzone w osoby popełniające przestępstwa gospodarcze wielokrotnie zabezpieczali nielegalny towar na stoiskach centrów handlowych, targowisk, czy w hurtowniach. Tym razem stróże prawa uzyskali informację, że w jednej hurtowni sprzedawane są piłki z podrobionym logo znanej firmy. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy oferowany do sprzedaży towar jest legalny.

Policjanci po dokładnym przejrzeniu towaru w hurtowni, odkryli piłki siatkowe z logo znanej firmy, której pracownicy stwierdzili, że nie są to oryginalne produkty. Funkcjonariusze zabezpieczyli 165 sztuk takich piłek oraz dokumentację świadczącą o wprowadzaniu ich do obrotu. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę ponad 30 tys. złotych. Czynności w tej sprawie trwają.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony