Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalny tytoń za pół miliona

Data publikacji 26.10.2011

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali mężczyznę, który posiadał i wytwarzał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonego tytoniu to ponad pół miliona złotych. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysokie kary finansowe.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że na terenie jednej z posesji w Zielonej Górze znajduje się nielegalna wytwórnia tytoniu. Podczas policyjnej akcji zatrzymano 31-letniego mieszkańca podzielonogórskiej miejscowości, który właśnie pracował m.in. przy własnoręcznie skonstruowanych maszynach do przetwarzania tytoniu.

W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych mundurowi ujawnili kompletną linię technologiczną, na której przetwarzano liście tytoniu, a następnie suszono i pakowano w worki jako produkt gotowy do sprzedaży hurtowej.

Policjanci zabezpieczyli urządzenia służące do przetwarzania tytoniu oraz ponad 1,5 tony tytoniu o wartości ponad pół miliona złotych, zapakowanego w kartonowe pudła. W sumie wartość zajętych rzeczy to co najmniej 750 tys. złotych. Gdyby cały zabezpieczony tytoń został przetworzony i sprzedany, uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłoby prawie 900 tys. zł.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysokie kary finansowe. Wobec mężczyzny prokurator zastosował jako środek zapobiegawczy poręcznie majątkowe.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony