Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził przestrzeleniem kolan i żądał haraczu

Data publikacji 26.10.2011

Obywatelce Ukrainy zagroził przestrzeleniem kolan jej syna, a wszystko przez fikcyjny dług, który nałożył na kobietę. 27-letniego mieszkańca Zamościa zatrzymali dziś rano otwoccy kryminalni. Grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku, dzisiaj po 6.00 zapukali drzwi jednego z domów w Józefowie. To właśnie tu, według zebranych przez policjantów informacji, miał znajdować się poszukiwany przez mundurowych 27-letni Tomasz P.

Mężczyzna kilka tygodni temu, zażądał od obywatelki Ukrainy pieniędzy. Kobieta, która przebywa w Polsce legalnie i jest zatrudniona w jednej z firm na terenie powiatu otwockiego, miała za „pobyt” w Polsce płacić właśnie 27-latkowi. Z początku kobieta nie wzięła tych słów poważnie. Jednak, gdy przed jej mieszkaniem pojawił się Tomasz P. wraz z jej synem, sytuacja nie pozostawiała już żadnych wątpliwości.

Tomasz P. z pistoletem w ręku celował w kolana syna Ukrainki. Wówczas z pomocą przyszli sąsiedzi, którzy zaniepokojeni krzykami na klatce schodowej wystraszyli sprawcę.

Zebrane w tej sprawie materiały pozwoliły policjantom z Józefowa i Otwocka na ustalenie danych personalnych sprawcy rozboju. Mieszkaniec Zamościa, przez kilka tygodni od zdarzenia do dzisiejszego poranka skutecznie ukrywał się przed organami ścigania.

Podczas dzisiejszego zatrzymania, funkcjonariusze odnaleźli również dwie sztuki broni, które okazały się bronią gazową. Mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony