Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszczęli awanturę podczas meczu

Data publikacji 26.10.2011

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia doprowadzili do prokuratury dwóch zatrzymanych mieszkańców Bydgoszczy. Pijani mężczyźni podczas meczu piłkarskiego wszczęli awanturę i uderzyli pracowników ochrony. Teraz grozi im kara do 2 lat więzienia oraz tzw. zakaz stadionowy.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w niedzielę (23.10) ok. godziny 19.30 na meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Zawiszy Bydgoszcz i Warty Poznań. Wtedy to dwóch pijanych mężczyzn awanturując się na stadionie uderzyło pracowników służby porządkowej. Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w ich organizmach blisko 2 promile alkoholu.

Dwaj mieszkańcy Bydgoszczy zostali doprowadzenie do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej pracowników ochrony podczas trwania imprezy masowej, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 40- i 35-latka dozór policyjny oraz zakaz wstępu na mecze piłki nożnej wszystkich klubów piłkarskich w Polsce, kadry narodowej oraz na mecze rozgrywane w ramach Euro 2012.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony