Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom: Zatrzymani za kradzieże luksusowych samochodów

Pięciu członków grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów luksusowych, w tym dwóch poszukiwanych listami gończymi, zatrzymali we wtorek policjanci Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy, w wieku 24 - 38 lat.

Grupa napadała na kierowców luksusowych aut głównie na trasach Warszawa - Poznań, Warszawa - Katowice, Warszawa - Radom. Stosowali tzw. metodę "na stłuczkę”, tzn. rzucali w szybę kamieniem, detonowali petardę lub fingowali stłuczkę. Gdy właściciel samochodu zatrzymywał się sprawcy udawali troskę o jego samochód, niby szukając elementu, który odpadł, po czym jeden ze sprawców wsiadał do auta i odjeżdżał. Gdy właściciel samochodu stawiał opór, wtedy dokonywano na nim rozboju. Przestępcy maskowali się używając peruk iprzyklejanych wąsów.

Sprawców zatrzymano na terenie wypożyczalni przyczep w Raszynie. Zatrzymanie miało miejsce o godz. 17:00, brali w nim udział Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP i antyterroryści. W samochodzie, którym się poruszali przestępcy (Honda Accord kombi) ujawniono tablice rejestracyjne oraz urządzenia radiowe skanujące częstotliwości policyjnych radiostacji.

  • zatrzymanie
Powrót na górę strony
Polska Policja