Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawa zabójstwa z Zielonki rozwiązana

Data publikacji 28.10.2011

Policjanci i prokuratorzy z Wołomina rozwiązali sprawę zabójstwa, do którego doszło pod koniec września w parku „Dębinki” w Zielonce, gdzie po ugodzeniu ostrym przedmiotem zmarł 38-letni mężczyzna. 6 osób usłyszało już zarzuty - czterech mężczyzn usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, w tym dwóch także zabójstwa, oraz dwie kobiety, matka i córka, zarzuty poplecznictwa. Wobec czwórki zatrzymanych mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Od kilku tygodni policjanci wołomińskiego wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego oraz miejscowi prokuratorzy zajmowali się sprawą śmiertelnego ugodzenia ostrym narzędziem, do jakiego doszło 28 września 2011 r. około 22.00 w parku „Dębinki” przy stacji PKP w Zielonce.

Z ustaleń wynikało, że grupa młodych osób zaczepiła siedzących na ławce w parku dwóch mężczyzn, po czym zaczęli ich bić pięściami i butelkami i kopać. W trakcie szarpaniny jeden z poszkodowanych 38-letni mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem. Z ranami został przewieziony do szpitala, gdzie mimo pomocy lekarskiej zmarł. Drugi z poszkodowanych mężczyzn również odniósł obrażenia ciała, niezagrażające jego życiu i zdrowiu.

Sprawa była bardzo trudna. Policjanci początkowo nie posiadali bliższych informacji o napastnikach. Zgromadzono jednak materiały z monitoringu, przeprowadzono na dużą skalę czynności operacyjno-rozpoznawcze. Przełom w sprawie nastąpił kilka dni temu. Jak ustalili kryminalni, w przestępstwo miał być zamieszany 23-latek. Funkcjonariusze ustalili, że to on mógł zadać śmiertelny cios ostrym przedmiotem 38-latkowi. We wtorek wczesnym rankiem w ręce policjantów wpadło łącznie 8 osób w wieku od 17 do 37 lat, z czego siedem zatrzymanych w związku ze zdarzeniem w Zielonce, jeden 28-latek poszukiwany do odbycia kary w zakładzie karnym. Śledczy zabezpieczyli również trzy samochody, kilka noży oraz liczne przedmioty i ślady, które już zostały poddane szczegółowym badaniom kryminalistycznym.

Prokuratorzy z Wołomina już przedstawili 23-letniemu Łukaszowi CH., 18-letniemu Damianowi K., 18-letniemu Arturowi F. i 32-letniemu Arturowi M. zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, dwóm pierwszym nadto zabójstwa. Dwie kobiety w wieku 37 i 17 lat - matka i córka usłyszały zarzuty utrudniania postępowania karnego, polegające na pomocy sprawcy w jego ukryciu. Sąd rejonowy w Wołominie wobec całej czwórki zatrzymanych mężczyzn zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy.

Za zabójstwo człowieka kodeks karny przewiduje nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP/js)

Film Sprawa zabójstwa z Zielonki rozwiązana

Opis filmu: zabójstwa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprawa zabójstwa z Zielonki rozwiązana (format flv - rozmiar 3.16 MB)

Powrót na górę strony