Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa handlarzy narkotyków rozbita

Data publikacji 28.10.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę przestępczą, której członkowie wprowadzali do obrotu znaczne ilości narkotyków. Zatrzymano 14 osób, z których 6 zostało tymczasowo aresztowanych, a 8 pozostaje pod policyjnym dozorem. Są wśród nich organizatorzy nielegalnego procederu, dilerzy oraz kurierzy.

Nad tą sprawą policjanci CBŚ pracowali od początku tego roku. Do pierwszych zatrzymań doszło we wrześniu. Wtedy to w ręce funkcjonariuszy wpadło 5 osób, przy których zabezpieczono ponad 37 kilogramów syntetycznego narkotyku o czarnorynkowej wartości około 3 mln złotych oraz pieniądze pochodzące z handlu narkotykami: 70 tys. euro i 16 tys. złotych.

W toku śledztwa policjanci, wspólnie z prokuratorem nadzorującym śledztwo, zebrali materiał dowodowy pozwalający na zatrzymanie kolejnych osób mających związek ze sprawą. W dniach od 24 do 27 października, na terenie województwa śląskiego, funkcjonariusze weszli do kilkunastu mieszkań, w których zatrzymano 14 osób. Do tej pory w sprawie śledczy przedstawili zarzuty 19 osobom, wobec 9 osób zastosowano najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a 11 osób jest objetych dozorem policyjnym.

Zatrzymane osoby to mężczyźni i kobiety w wieku od 19 do 50 lat. W przeszłości niektórzy byli już notowani za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa kryminalne. Zatrzymanym prokuratorzy Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Gliwicach przedstawili zarzuty przemytu, posiadania i wprowadzanie do obrotu narkotyków.

Grupa działała na terenie województw śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Film Grupa handlarzy narkotyków rozbita

Opis filmu: narkotyki, CBŚ, Centralne Biuro Śledcze


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Grupa handlarzy narkotyków rozbita (format flv - rozmiar 3 MB)

Powrót na górę strony