Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tarnowska policja zabezpieczyła 3 kg narkotyków

Data publikacji 28.10.2011

3 kilogramy środków odurzających, urządzenia do rozdrabniania suszu marihuany, ponad 8 tys. złotych w gotówce i kilka telefonów komórkowych zabezpieczyli tarnowscy policjanci. Zatrzymali także 23-letniego mężczyznę. Trafił on już do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

23-latek karany w przeszłości za posiadanie i udzielanie narkotyków od dawna pozostawał w zainteresowaniu tarnowskiej policji. W ostatnim czasie coraz częściej wyjeżdżał do krajów zachodniej Europy. Śledczy podejrzewali, że mężczyzna zajmuje się przemytem środków odurzających. Ich przypuszczenia okazały się trafne.

Wczoraj (27.10.11r) w samo południe policjanci wkroczyli do domu tarnowianina. W torbie podróżnej ujawnili ponad 2 kilogramy amfetaminy oraz ponad kilogram marihuany i haszyszu, o wartości czarnorynkowej około 300 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany po powrocie z zagranicy.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli także urządzenia służące do rozdrabniania suszu marihuany, ponad 8 tys. złotych w gotówce, telefony komórkowe oraz obcojęzyczną broszurę dotyczącą uprawy konopi indyjskich.

Śledczy ustalają, z których krajów Europy zachodniej sprowadzono narkotyki i gdzie miały docelowo trafić.

Mężczyźnie postawiono zarzut uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Krakowie/js)
 

Powrót na górę strony