Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemyt narkotyków za granicę udaremniony

Data publikacji 28.10.2011

Policjanci z Olsztyna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty posiadania oraz usiłowania przemytu znacznej ilości narkotyków z Polski do jednego z krajów Unii Europejskij. Z zabezpieczonej amfetaminy i marihuany mogło powstać około 20 tysięcy działek dilerskich o czarnorynkowej wartości prawie 140 tys. złotych. "Towar" ukryty był w turystycznych lodówkach, w zamrożonych kulach mięsnych.

Sprawę zapoczątkowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy na początku października zatrzymali na terenie miasta mężczyznę z dużą ilością marihuany i amfetaminy. Jak ustalili funkcjonariusze zwalczający przestępstwa narkotykowe, zatrzymany mężczyzna nie pierwszy raz został złapany z nielegalnym towarem. Wówczas na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za popełniony czyn zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Pracując dalej nad tą sprawą, policjanci na jednej ze stacji benzynowych na terenie województwa podlaskiego zatrzymali kolejne dwie osoby. Mężczyźni wpadli w ręce kryminalnych, gdy usiłowali wysłać nielegalną przesyłkę do jednego z krajów Unii Europejskiej. Dwa kilogramy amfetaminy znajdowały się w zamrożonym mielonym mięsie  zapakowanym do turystycznych lodówek. Miały one następnie trafić, przez międzynarodowego przewoźnika pasażerskiego,  za granicę. 

26-latek został przewieziony do Olsztyna i osadzony w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu otrzymał zarzuty usiłowania przemytu za granicę znacznej ilości narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara minimum 3 lat pozbawienia wolności. 21 października decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Jego starszy o pięć lat kolega również wzbogacił się o zarzuty. Mieszkaniec województwa podlaskiego odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających. Wobec niego sąd orzekł poręczenie majątkowe w wysokości 3 tysięcy złotych.

Dzięki akcji policji na rynek nie trafiło nawet 20 tysięcy działek dilerskich o czarnorynkowej wartości 140 tysięcy złotych. Funkcjonariusze w dalszym ciągu prowadzą śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn Południe.

(KWP w Olszynie / mg)

Powrót na górę strony