Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piłkarze wnieśli race i petardy na stadion

Data publikacji 31.10.2011

Pracownicy ochrony przekazali policjantom dwóch nietrzeźwych młodych ludzi, którzy podczas meczu IV ligi odbywającym się we Włocławku, odpalili na stadionie petardy i race. Jak się okazało, materiały pirotechniczne wnieśli na stadion i przekazali im dwaj piłkarze drużyny przyjezdnej. Teraz cała czwórka za zakłócenie porządku odpowie przed sądem.

Na stadionie sportowym OSIR we Włocławku 30 października br. odbywał się mecz piłki nożnej IV ligi pomiędzy drużynami Włocłavia Włocławek a Legia Chełmża. W drugiej połowie meczu w sektorze kibiców przyjezdnych zostały odpalone race i petardy. Po zakończonym meczu pracownicy ochrony przekazali mundurowym dwóch mężczyzn, którzy odpalili materiały pirotechniczne. Badanie alkomatem wykazało, że 22- i 29-latek są pijani, w ich organizmach stwierdzono blisko promil alkoholu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieją zostaną przesłuchani jako sprawcy wykroczenia.

Jak się okazało ,materiały pirotechniczne przekazali im piłkarze drużyny przyjezdnej, którzy wnieśli race i petardy na stadion. Dwaj 19-latkowie zostali zatrzymani przez ochronę i także przekazani mundurowym. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za to wykroczenie grozi kara grzywny do 5 tys. zł.

Nad bezpieczeństwem w okolicach stadionu oraz na drogach dojazdowych czuwało kilkudziesięciu policjantów prewencji , ruchu drogowego oraz przewodnicy z psami patrolowo-interwencyjnymi.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony