Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla sprawców uprowadzenia – aktualizacja

Data publikacji 31.10.2011

Areszt dla dwóch braci, oraz dozory dla 3 osób, to efekt pracy otwockich policjantów rozwiązujących sprawę uprowadzenia 53- letniego mężczyzny. Bracia odpowiedzą m.in. za pobicie i uprowadzenie. Pozostałe trzy osoby, w tym obywatelka Ukrainy, odpowiedzą za pomoc w przetrzymywaniu uprowadzonego mężczyzny.

Policjanci z Otwocka, którzy przez ostatnie dni rozwiązywali sprawę porwania sprzed domu towarowego w centrum miasta 53-letniego mężczyzny, przekazali już całość materiału w tej sprawie otwockiej prokuraturze. Funkcjonariusze zatrzymali w związku z uprowadzeniem łącznie 5 osób, oprócz dwóch braci, 33 i 44-letnich mieszkańców podwarszawskich Ząbek, do otwockiego aresztu trafiły jeszcze trzy osoby, które jak ustalili już funkcjonariusze, pomagały w przetrzymywaniu na terenie Warszawy uprowadzonego mężczyzny. Jedną z tych osób jest 40-letnia obywatelka Ukrainy. Poszczególny udział zatrzymanych osób w tym przestępstwie, ustali teraz prowadzone w tej sprawie śledztwo.

Wczoraj dwaj bracia, którzy odpowiedzą za pobicie, uprowadzenie i wykorzystanie 53-letniego mężczyzny do zaciągnięcia wbrew swojej woli kredytów i umów, trafili już na najbliższe trzy miesiące do aresztu. Wobec pozostałych osób, kobiety i dwóch mężczyzn zastosowany został policyjny dozór.

Przypominamy, że przestępstwo pozbawienia człowieka wolności, zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony