Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za udzielanie narkotyków i posiadanie 2,5 t bezakcyzowego tytoniu

Data publikacji 31.10.2011

2,5 tony tytoniu bez wymaganej akcyzy, o czarnorynkowej wartości ponad 1 mln zł zabezpieczyli policjanci u 32-letniego mieszkańca Opola. Mężczyzna usłyszał też zarzut posiadania i udzielania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zebrali materiał dowodowy pozwalający na zatrzymanie 32-letniego mieszkańca Opola. Mężczyzna podejrzewany jest o posiadanie i udzielanie innym osobom narkotyków. Policjanci znaleźli przy zatrzymanym marihuanę. Po przeszukaniu tego samego dnia pomieszczeń zajmowanych przez 32-latka, ujawniono ponad 360 kilogramów tytoniu bez wymaganej prawem akcyzy.

Wykonując czynności śledcze funkcjonariusze ustalili inne podnajmowane przez mężczyznę pomieszczenie. Jak się okazało, policjanci ujawnili tam kolejne duże ilości tytoniu bez akcyzy. W sumie zabezpieczono ponad 2 500 kg tytoniu zapakowanego w worki. Wartość zabezpieczonego tytoniu na czarnym rynku szacuje się na blisko 1 000 000 zł.

Prowadzący postępowanie przedstawili Adamowi M. zarzut posiadania i udzielania środków odurzających. Mężczyzna musi liczyć się też z zarzutem posiadania dużej ilości tytoniu bez odprowadzenia akcyzy.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych należności celnych i podatkowych oszacuje Izba Celna w toku prowadzonego postępowania.

(KWP w Opolu / mw)
 

Powrót na górę strony