Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany potrącił 20-latka, uszkodził auto i uciekł

Data publikacji 31.10.2011

21-letni kierujący toyotą został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów kilka minut po tym, jak potrącił na Smolnej 20-latka i uciekł z miejsca zdarzenia. Młody człowiek był pod wpływem alkoholu, ale nie chciał poddać się badaniu na jego zwartość. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania. Ofiara nietrzeźwego kierowcy ze złamaną nogą i ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. Dzisiaj śródmiejscy dochodzeniowy przedstawią sprawcy wypadku zarzuty.

Około 23.30 policjanci zostali powiadomieni, że Al. Jerozolimskimi jedzie czarna toyota, której kierowca jest po spożyciu alkoholu. Policjanci zaczęli szukać auta. Jedna z załóg trafiła na ul. Smolną, gdzie na chodniku leżał 20-letni mężczyzna. Jak się okazało, kierujący toyotą potrącił młodego człowieka i uciekł z miejsca zdarzenia. W czasie potrącenia uszkodził również zaparkowanego volkswagena golfa.

Drugi patrol szybko namierzył czarną toyotę. Policjanci zauważyli samochód na skrzyżowaniu z Nowym Światem, gdy dojeżdżał do przejścia dla pieszych. Mundurowi zobaczyli po chwili, jak drogę toyocie zajeżdża inne auto i wysiada z niego młody człowiek. Mężczyzna podszedł do policjantów i powiedział, że był świadkiem potrącenia na ul. Smolnej i od tej pory jechał za czarnym autem.

Policjanci zatrzymali 21-letniego obywatela Polski pochodzenia nigeryjskiego. Od mężczyzny czuć było wyraźnie alkohol, chociaż ten zaprzeczył, by cokolwiek pił. Odmówił badania alkomatem, trafił więc na badania do szpitala. Policjantom powiedział, że nie przypomina sobie, by kogoś potrącił, jednak uszkodzenia w czarnej toyocie były jednoznaczne – widoczne zarysowania karoserii, wgniecenia i stłuczony reflektor.

Jeszcze dzisiaj śródmiejscy dochodzeniowy przestawią mężczyźnie zarzut kierowania pod wpływem alkoholu. 21-latek odpowie również za wypadek i kolizję.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony