Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie amfetaminy, haszyszu i udział w pobiciu

Data publikacji 03.11.2011

20-letni Marcin S. trafił na trzy miesiące do aresztu. Policjanci zatrzymali go tuż po tym, jak po kolizji drogowej zostały odnalezione w jego aucie narkotyki. Sąd przychylił się do złożonego przez policjantów wniosku o areszt również za jego udział w pobiciu przy użyciu metalowej rury 27- letniego mieszkańca Otwocka. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z polecenia służby dyżurnej policjanci patrolujący ubiegłej nocy ulice Otwocka udali się na jedną z ulic na obrzeżach miasta, gdzie miało dojść do kolizji. Funkcjonariusze na miejscu zastali uszkodzony pojazd. Okazało się, że sprawcą kolizji był kierujący samochodem daewoo, który jednak natychmiast odjechał. Mundurowi już po kilku minutach zatrzymali nieopodal 20- letniego kierowcę, sprawcę kolizji.

W trakcie oględzin daewoo, policjanci znaleźli ponad 15 gramów haszyszu i 7 gramów amfetaminy. Mężczyzna trafił do otwockiego aresztu. Tu okazało się, że był poszukiwany przez otwockich kryminalnych. 28 sierpnia brał udział w brutalnym napadzie, do którego doszło na klatce schodowej jednego z bloków w centrum miasta. Napastnicy bili wówczas swoją ofiarę po całym ciele używając przy tym drewnianych pałek i metalowych rurek. Gdy stracił przytomność z kieszeni spodni zabrali mu 300 złotych.

Otwoccy kryminalni zaraz po zdarzeniu, zatrzymali w tej sprawie 21-letniego i 18-letniego mieszkańca Otwocka, którzy decyzją sądu trafili za kratki. Dzisiaj do aresztu zostanie przewieziony także zatrzymany 20-letni Marcin S. Odpowie on teraz nie tylko za posiadanie narkotyków, ale również za udział w pobiciu człowieka przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu.

Przestępstwo, którego się dopuścili podejrzani, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony