Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono kosmetyki o wartości 110 tys. złotych

Data publikacji 05.11.2011

Ponad tysiąc sztuk perfum i wód toaletowych, o wartości ponad 110 tys. złotych zabezpieczyli stołeczni policjanci w pojeździe zaparkowanym przed centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczony asortyment był oznaczony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Prawdopodobnie dwie zatrzymane osoby usłyszą zarzuty wprowadzenia do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.

O 3.00 nad ranem stołeczni policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą udali się na teren centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji operacyjnych wynikało, że na parkingu stoją zaparkowane pojazdy, z których oferowane są do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze kolejno kontrolowali wybrane auta. W jednym z nich odkryli szeroki asortyment kosmetyków w postaci perfum i wód toaletowych. Wygląd towaru wzbudził jednak zastrzeżenia policjantów. Opakowania produktów wykonane były z niskiej jakości materiałów, posiadały skazy, wykończono je niedbale, a wszystkie miały naniesione znaki towarowe znanych światowych producentów kosmetyków.

Podejrzenia policjantów były trafne. Jak się okazało, były to podróbki. Policjanci zabezpieczyli ponad tysiąc sztuk różnego rodzaju perfum i wód toaletowych. Biegły wyda teraz opinię o jakości asortymentu, a także określi ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na ponad 110 tys. złotych.

Policjanci zatrzymali dwie osoby: 23-letnią Dianę N. oraz 36-letniego obywatela Armenii.

Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.
 

 

(Źródło: KSP/pb)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.68 MB)

Powrót na górę strony