Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalne papierosy

Data publikacji 08.11.2011

Ponad 54 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili policjanci z chełmskiej drogówki. Kontrabanda przewożona była w busie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Z kolei akcja mińskich policjantów i siedleckich celników zakończyła się odnalezieniem 2750 paczek papierosów bez akcyzy. Kurier, obywatel Ukrainy, stracił swój transport, usłyszał zarzut karny i dobrowolnie poddał się karze grzywny.

Dzisiaj, około godz. 3.00, policjanci z chełmskiej drogówki patrolujący ul. Wschodnią zauważyli busa, którego kierowca, na widok radiowozu, zawrócił w kierunku Dorohuska. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Jednakże kierujący samochodem lekceważył dawane sygnały do zatrzymania się i jechał dalej. W związku z tym policjanci ruszyli w pościg za samochodem. Po pewnym czasie samochód skręcił w boczną drogę. Pościg kontynuowany był przez las i drogi polne. W pewnej chwili, w miejscowości Żalin, auto zatrzymało się. W tym czasie z samochodu wyskoczyły dwie osoby, oddalając się w kierunku pobliskiego lasu.

Jak się okazało, w samochodzie przewożona była kontrabanda. Policjanci zabezpieczyli w pojeździe ponad 54 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 600 tys. złotych.

Zatrzymanie kierującego i pasażera busa jest tylko kwestią czasu.

(KWP w Lublinie / mg)

***

Kilka dni temu policjanci i celnicy postanowili sprawdzić kilku cudzoziemców, którzy mogli przewozić papierosy bez akcyzy. Na ulicy Korczaka w Mińsku Mazowieckim zatrzymali do kontroli volkswagena, którym kierował 29-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze odkryli w samochodzie torby i pakunki po brzegi wypełnione paczkami papierosów. W depozycie zabezpieczono 2750 paczek papierosów różnych marek.

Na policyjne przesłuchanie zabrano „kuriera”, który usłyszał zarzut przewożenia towarów bez znaków akcyzowych. 32-latek dobrowolnie poddał się karze i zobowiązał się do zapłacenia 15 tysięcy złotych grzywny. Policjanci mają już na oku kolejne transporty. Planowane są już realizacje ze Służbą Celną.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony