Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali audi skradzione we Włoszech

Data publikacji 09.11.2011

Audi skradzione we wrześniu tego roku we Włoszech odzyskali policjanci z otwockiego wydziału kryminalnego. Samochód warty 120 tys. odzyskano dzięki współpracy z funkcjonariuszami straży granicznej. Zgodnie z obowiązującymi procedurami pojazd przekazany będzie włoskim przedstawicielom firmy ubezpieczeniowej. Policjanci ustalają teraz osoby odpowiedzialne za kradzież auta i sprowadzenie go do Polski.

Gdy tylko do policjantów dotarła informacja o kradzieży audi, natychmiast kryminalni z Otwocka poinformowali o tym funkcjonariuszy straży granicznej. Skradzione na terenie Włoch w dniu 26 września tego roku audi zostało zarejestrowane w systemie Schengen. Strażnicy graniczni jako pierwsi wpadli na ślad skradzionego samochodu. Informację przekazali kryminalnym. Już z pierwszych policyjnych ustaleń wynikało, że audi zostało wyposażone przez przestępców w dokumentację, która uprawdopodobniła jego legalne pochodzenie, a następnie po „okazyjnej" cenie sprzedane. W tym wypadku ofiarą tego oszustwa padła pewna rodzina z powiatu otwockiego.

Skradziony pojazd zgodnie z obowiązującymi procedurami zostanie przekazany włoskim przedstawicielom firmy ubezpieczeniowej. Mundurowi ustalą teraz osoby odpowiedzialne za kradzież samochodu i sprowadzenie go do Polski.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego po raz kolejny przestrzegają przed takimi „okazjami”. Szczególnie, gdy nie mamy do końca pewności co do pochodzenia oferowanego samochodu, czy innego towaru. W przypadku wątpliwości i podejrzeń należy powiadomić najbliższą jednostkę policji.

(KSP/mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja