Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie 116 policjantów

Data publikacji 10.11.2011

Punktualnie w południe w zabytkowym Dworze Artusa przy Długim Targu 116 nowo przyjętych policjantów ślubowało „strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. Ponadto wręczono nagrody w związku z Dniem Służby Cywilnej, upominki z okazji 20- i 30-lecia służby i pracy, a także przedterminowe mianowania na wyższy stopień służbowy.

Doniosłym momentem było ślubowanie osób, które jeszcze niedawno były kandydatami do służby w policji i z sukcesem przeszły przez postępowanie kwalifikacyjne. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. Rotę ślubowania od 116 nowo przyjętych funkcjonariuszy przyjął Zastepca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztof Zgłobicki. Ta duża grupa młodych stażem mundurowych przysięgała „strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”, a już w najbliższym czasie wyjedzie na szkolenie podstawowe do Szkoły Policji w Słupsku, aby po jego ukończeniu zasilić macierzyste jednostki.

W czasie gali 13 świeżo upieczonych podkomisarzy odebrało listy gratulacyjne i drobne upominki, a także życzenia kolejnych sukcesów w karierze zawodowej. Z kolei kilkunastu funkcjonariuszy otrzymało wyróżnienia w postaci przedterminowego mianowania na wyższy stopień służbowy. Ponadto 30 pracowników cywilnych w związku z Dniem Służby Cywilnej otrzymało nagrody pieniężne za wzorową i pełną zaangażowania pracę.

Uroczystą galę uświetnili zaproszeni goście, m.in. metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, przedstawiciele władz i rodziny policjantów i pracowników policji.

(KWP w Gdańsku / mg)

Film Ślubowanie 116 policjantów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ślubowanie 116 policjantów (format flv - rozmiar 17.06 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja