Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces lubańskiego policjanta na Mistrzostwach Świata w Karate we Włoszech

Data publikacji 10.11.2011

Policjant z Lubania wywalczył III miejsce na Mistrzostwach Świata w Karate – Turin 2011. Aspirant Jacek Jaworski trenuje sztuki walki od 26 lat. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski w Kata i Kumite. W Policji zajmuje się m.in. szkoleniem funkcjonariuszy z grup specjalnych - realizacyjnych, szybkiego reagowania, a także prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Pod koniec października w Turynie we Włoszech odbyły się XIII Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan. Zorganizowały je wspólnie światowa organizacja Funakoshi Shotokan Karate Association oraz włoska Unione Sportiva USacli. Patronat honorowy nad imprezą sprawował osobiście Prezydent Funakoshi Shotokan Karate Association - hanshi Kenneth Funakoshi, posiadający najwyższy stopień mistrzowski - 10 dan.

Policjant z komendy powiatowej w Lubaniu, asp. Jacek Jaworski, w pierwszym dniu mistrzostw startował w kategorii Kata, w klasie mistrzowskiej Sandan +, gdzie rywalizował w bardzo silnie obsadzonej konkurencji z najlepszymi karatekami świata z Włoch, Argentyny, Portugalii, Szwajcarii , Finlandii i Czech, plasując się ostatecznie na 10 pozycji. W drugim dniu mistrzostw nasz policjant walczył natomiast w Kumite mężczyzn seniorów, awansując w klasie mistrzowskiej do półfinału. W tej konkurencji zdobył ostatecznie brązowy medal Mistrzostw Świata - Turin 2011.

Aspirant Jacek Jaworski ma 39 lat. Służbę w Policji pełni od lat 9. Zajmuje się m.in. szkoleniem policjantów, w tym grup specjalnych - realizacyjnych, szybkiego reagowania, a także prowadzi zajęcia w klasach policyjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lubaniu. Posiada uprawnienia instruktorskie i egzaminatorskie z zakresu taktyk i technik interwencji.

Poza służbą, właśnie karate jest jego pasją. 13 lat temu założył Klub UKS Samuraj, gdzie trenuje oraz szkoli dzieci i młodzież. W ciągu tych kilkunastu lat podopieczni Jacka Jaworskiego osiągnęli wiele sukcesów i często zajmowali miejsca na podium.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony