Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Niepodległości

Dziś w całym kraju uroczyście uczczono 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbyły się w stolicy przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W obchodach Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział również policjanci.

Obchody 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się rano w Katedrze Polowej WP mszą świętą w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej biskup polowy WP Józef Guzdek.

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości odbyły się w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Po uroczystej odprawie wart, połączonej z Apelem Pamięci, wieńce na płycie Grobu złożyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych, reprezentanci kombatantów i korpusu dyplomatycznego.

W trakcie uroczystości został oddany salut z 21 salw armatnich.

W uroczystości wzięli udział m.in. Zwierzchnik Sił Zbrojnych prezydent Bronisław Komorowski, który wygłosił okolicznościowe przemówienie, premier Donald Tusk, marszałkowie Sejmu i Senatu - Ewa Kopacz i Bogdan Borusiewicz, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, przedstawiciele rządu oraz reprezentanci parlamentu, a także m.in. generalicja, duchowieństwo, weterani.

Policjanci nie tylko wzięli udział w obchodach, ale również pilnowali porządku i bezpieczeństwa biorących udział w uroczystościach.

(PAP / mg)

Galeria zdjęć >>

Powrót na górę strony