Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwo

Data publikacji 12.11.2011

Świętokrzyscy funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca gm. Końskie podejrzewanego o oszustwa. Sprawcy za tego rodzaju czyn może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej w Kielcach od pewnego czasu przyglądali się działalności 25-letniego mieszkańca powiatu koneckiego. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może prowadzić przestępczą działalność.

W miniony czwartek policjanci zapukali do drzwi 25-latka. Podczas przeszukania mieszkania, stróże prawa zabezpieczyli komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem, 12 telefonów komórkowych, modemy GSM oraz karty SIM. 25-latek prawdopodobnie za pomocą tych urządzeń wysyłał fałszywe sms-y, w treści których przedstawiał się np. za syna i prosił o doładowanie telefonu komórkowego. Ustalono, że w ten sposób sprawca rozesłał około 100 tys. fałszywych wiadomości do ludzi z całego kraju, z czego kilkaset osób poniosło straty majątkowe w łącznej kwocie przeszło 15 tys. złotych.

Sprawca był już wcześniej notowany. Od lipca tego roku 25-latek wznowił swój przestępczy proceder. Dzięki skrupulatnej pracy policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej w Kielcach 25-latek stanął dzisiaj przed wymiarem sprawiedliwości.

Sąd Rejonowy w Końskich zastosował wobec 25- latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony