Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu na jubilera

Data publikacji 13.11.2011

Po niespełna 4 godzinach policjanci zatrzymali sprawców napadu na sklep jubilerski w Działoszynie. Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 26-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast jego 27-letni wspólnik został objęty dozorem policyjnym.

Do zdarzenia doszło 9 listopada około godziny 13.00 w Działoszynie w powiecie pajęczańskim. Do mieszczącego się przy jednej z ulic jubilera weszło dwóch mężczyzn. W tym czasie w sklepie była tylko właścicielka. Po pobiciu i użyciu gazu łzawiącego bandyci obezwładnili 71-letnią kobietę, a następnie skradli wyroby ze złota wartości około 20 tysięcy złotych. Całe zajście trwało chwilę. Już w kilka minut po zaalarmowaniu policji, funkcjonariusze byli na miejscu przestępstwa. Sprawcy zdążyli jednak odjechać. Pokrzywdzoną przewieziono do szpitala. Po tym sygnale do akcji włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy od pewnego czasu prowadzą czynności związane z podobnymi zdarzeniami na terenie województwa łódzkiego.

Dzięki typowaniom i zdobytym wcześniej informacjom jeszcze tego samego dnia około godziny 17.00 dotarli do mieszkań dwóch łodzian. 26-latek i jego o rok starszy wspólnik zostali zatrzymani jako osoby podejrzewane o napad w Działoszynie. Podczas przeszukań mieszkań na Bałutach i Polesiu oraz jeepa należącego do jednego ze sprawców funkcjonariusze ujawnili pojemnik z łańcuszkami, bransoletami i innymi wyrobami ze złota.

26-latek ma aktualnie w toku inną sprawę o kradzież w sklepie jubilerskim na terenie Wielkopolski, do której doszło 27 września. Wówczas około godziny 14.00 wszedł do jednego z kaliskich jubilerów. Był zainteresowany kupnem złotych pierścionków. Podczas ich oglądania zabrał podstawkę z leżącymi na niej pierścionkami i wybiegł ze sklepu. Ucieczka zakończyła się kilkadziesiąt metrów dalej. Na ulicy Krótkiej został zatrzymany przez patrol rowerowy Straży Miejskiej, a następnie przekazany w ręce policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze chciał skraść złotą biżuterię wartości blisko 20 tysięcy złotych. Po przedstawieniu zarzutów został wówczas zwolniony. Tym razem w związku z rozbojem w Działoszynie sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieluniu tymczasowo aresztował 26-latka, a wobec jego 27-letniego wspólnika zastosował dozór policyjny.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony