Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani handlarze narkotyków

Data publikacji 14.11.2011

Policjanci z katowickiego wydziału antynarkotykowego rozbili gang handlarzy narkotyków. W ręce funkcjonariuszy wpadło pięciu mężczyzn. Dwóch z nich związanych jest ze środowiskiem pseudokibiców. Kryminalni przejęli ponad 18 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych.

Śledztwo w sprawie narkotykowego gangu rozpoczęło się w sierpniu 2011 roku. Policjanci zatrzymali wtedy dwóch dilerów, przy których zabezpieczono 1000 działek dilerskich amfetaminy. Kontynuacją sprawy było główne uderzenie w narkobiznes, które przygotowano na początek listopada. W samo południe, policjanci z katowickiej komendy miejskiej zwalczający przestępczość narkotykową wspierani przez swoich kolegów z innych wydziałów, wkroczyli do kilku mieszkań w Katowicach i Zabrzu. Stróże prawa zatrzymali 5 osób oraz przejęli 16,5 kilograma haszyszu, kilogram amfetaminy i pół kilograma marihuany. Czarnorynkową wartość narkotyków oszacowano na ponad pół miliona złotych. Śledczy zabezpieczyli także 180 tysięcy złotych, które najprawdopodobniej pochodzą z narkobiznesu.

Do tej poryw tej sprawie zatrzymano siedmiu handlarzy, dwóch z nich związanych jest ze środowiskiem pseudokibiców. Pięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Każdemu z zatrzymanych grozi dziesięcioletni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Zatrzymani handlarze narkotyków

Opis filmu: narkotyki, handlarze

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani handlarze narkotyków (format flv - rozmiar 8.45 MB)

Powrót na górę strony