Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruchome Stanowisko Dowodzenia w Poznaniu

Data publikacji 14.11.2011

Policjanci ze Sztabu Policji KMP w Poznaniu otrzymali Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli volkswagena multivana odpowiednio przystosowanego i wyposażonego w specjalistyczne urządzenia teleinformatyczne. Pojazd, zakupiony ze środków urzędu miasta, wykorzystywany będzie m.in. podczas zabezpieczania licznych imprez w powiecie poznańskim. To kolejne wsparcie ze strony lokalnego samorządu, które ma pośredni wpływ na bezpieczeństwo w regionie.

Ruchome Stanowisko Dowodzenia, zbudowane na bazie samochodu volkswagen multivan, powstało przy ścisłej współpracy podmiotu, który wygrał przetarg, z policjantami poznańskiego sztabu Policji. Pojazd, który wykorzystywany będzie m. in. podczas zabezpieczania licznych imprez masowych, dostosowany został do potrzeb związanych ze specyficznym charakterem służby i funkcjonariuszy dowodzących policyjnymi operacjami.

Wyposażenie pojazdu to m. in. łączność cyfrowo-analogowa, komputery, urządzenia wielofunkcyjne (skaner, fax, drukarka), a także agregat prądotwórczy i urządzenie Webasto, pozwalające na utrzymywanie właściwej temperatury wewnątrz pojazdu w okresie zimowym, pomimo niepracującego silnika. Wielofunkcyjność wnętrza (obracane fotele i możliwość tworzenia dodatkowych powierzchni do pracy) pozwala na szerszy zakres wykorzystania pojazdu. Już niebawem pojazd otrzyma także łączność internetową, która umożliwi bieżącą obserwację obrazów rejestrowanych przez inny specjalistyczny pojazd wyposażony m.in. w kilkanaście kamer. Ruchome Stanowisko Dowodzenia wyposażone jest także w kilkustrefową klimatyzację, która jest niezbędna do właściwego funkcjonowania sprzętu elektronicznego i która jednocześnie zwiększa komfort pracy policjantów w okresie letnim, podczas nawet kilkunastogodzinnej służby.

(KWP w Poznaniu/js)

Powrót na górę strony